Archive

Ocak 20th

Teog Merkezi Sınav Sonuçları Ocak 2014

2013-2014 yılında ilk defa uygulamaya başlanılan teog temel öğretimden orta öğretime geçiş sisteminin ilk sınavı 28-29 kasım 2013 tarihinde yapılmıştı..öğrencilerin heyecqanla beklediği ilk merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı..Milyonlarca öğrenci için TEOG sonuçları açıklandı. TEOG sonuçları MEB tarafından açıklandı.

28-29 kasım 2013 te yapılan TEOG merkezi ortak sınav sonuçları e okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile öğrencilere duyurulacak. 2014 TEOG sınav sonuçları öğrenciler tarafından normal e-okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenilecek.

Merkezi sınav sonuçları kısa adı TEOG sonuçları olan sınav bu gece yarısı yani 20 Ocak Pazartesi gününün ilk saniyelerinde tam 00:00′da açıklandı. 8. sınıf öğrencileri teog sınav sonuçlarını öğrendikten sonra hem hangi liseye gidebileceğine hem de takdir teşekkür hesaplama puanını öğrenecek.

TEOG SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Aralık 11th, 2013

Teog Sınav Kitapçıkları Makinada Paketlenecek

Nabi Avcı 'Sınav kitapçıkları makine ile paketlenecek'
-

Nabi Avcı, dershanelerle ilgili 'İşin getirilmek istendiği siyasi boyutlar sizi üzmesin. Biz meseleye önce eğitimciler olarak bakmak durumundayız.' dedi.

Aralık 5th

2015'te Üniversiteye Giriş İçin 5 Sınavlı Sistem Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, üniversite için yeni bir sistem hazırlığında. 2015'te hayata geçirilmesi planlanan yeni sisteme göre YGS kalkacak, üniversite sınavı 5 dersten, 2 ay aralıklarla yapılacak

Aralık 2nd

TEOG Merkezi Ortak Sınav İptal edilecek mi

Elazığ’da bir okulda yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda öğrencilere dağıtılan soru kitapçıklarından biri eksik çıktı. Kitapçık poşetlerinden birinin de yırtık olduğu anlaşılınca soruşturma başlatıldı...

Elazığ’ın Baskil ilçesindeki Vakıfbank Ortaokulu’nda yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda öğrencilere dağıtılan Fen ve Teknoloji dersinin A grubu soru kitapçıklarından biri eksik çıktı. Öğretmenler öğrencilerin mağdur olmaması için yedek kitapçıklardan birini alarak öğrenciye verdi. Sınavın ardından yapılan incelemede kitapçıkların konulduğu poşette yaklaşık 15 santimetre kesik olduğu belirlendi.

Okul içi soruşturma
Soru kitapçıklarının topluca konduğu dış poşette herhangi bir kesik bulunamadı. Sadece salonlar için tek tek poşetlenen kitapçıklardan birinde yırtık tespit edildi. Bunun üzerine soruşturmanın dış poşetin açıldığı okul içinde devam edilmesine karar verildi. Savcının talimatıyla sınavda görevli polis, gözetmen ve öğretmenlerin ifadeleri de alındı.

TEOG sınavında görevli öğretmene 270 TL Ücret

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU imzasıyla il müdürlüklerine ek ders konusunda resmi bir yazı gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınavında öğretmenlerin ek ders mağduriyetini giderdi. İki gün sınav görevi alan öğretmenler her oturum için 5 saat ek ders ücreti alacaklar ve toplamda 15+15 = 30 saat ek ders alacaklar. Bunun yanında normal ek ders ücretlerini de alacaklar. İki sınavda görev alan öğretmen ve yöneticilere sınav ücreti olarak 270 TL ücret verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU imzasıyla il müdürlüklerine ek ders konusunda resmi bir yazı gönderdi.

29.11.2013 tarih ve 3607157 sayılı resmi yazıda TEOG sınavlarında ek ders konusunda tereddüde düşülen konulara açıklık getirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin TEOG sınavında öğretmenlere günlük 5 saat ek ders verilir sözünü bu yazı çöpe attı.

Kasım 30th

TEOG soru ve cevapları için tıkla!

2013 2014 eğitim yılında ilk yapılacak olan TEOG Ortak Sınavı 28 Kasım günü ilk oturumu yapıldı. TEOG 1.dönem Merkezi ortak sınavı ikinci oturumu ise bugün yapıldı. Ayrıca MEB - TEOG sınavı ilk oturumunun sorularını bugün açıklayacak.

8.Sınıf ögrencileri bu yıl SBS sınavı yerine TEOG Temel eğitimden orta öğretime geçiş sistemi sınavına girecekler.Sınava girecek ögrenciler İki dönemde toplamda 2 oturumda 4 ortak sınav yapılacak. 1.dönem ortak sınavlar 28-29 kasım 2013 tarihlerinde yapılacak. 2.dönem ise 28-29 nisan 2013 tarihlerinde yapılacak.

TEOG Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandığında aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TEOG SINAV SORU VE CEVAPLARI BU SAYFADA

Kasım 26th

SBS'nin yerine gelen sınavları sabote ettiler

SBS'nin yerine gelen sınavların işleyip işlemediğini test ettiklerini söyleyen Bakan Avcı, başarılı olunmamasını isteyen bir kesim tarafından sabote edilmeye çalışıldığını söyledi.

SBS'nin yerine önümüzdeki perşembe-cuma günleri Mili Eğitim Bakanlığı'nın merkezi olarak yapacağı sınav için hazırlıklar sürerken Bakan Avcı 'Milli Eğitimde Neler Oluyor?' toplantısında, "Bu uygulamanın yürümeyeceğini göstermek isteyen bir kesim tarafından test yaparken sabotajlar yapıldı" dedi.

SETA'nın toplantısında kendisine sorulan "SBS yerine uygulanacak merkezi ortak sınavları öncesinde yapılan pilot çalışmanın sonuçları nasıl?" sorusuna Bakan Avcı şöyle yanıt verdi:
Yürümeyeceğini göstermek için

Kasım 25th

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS Giriş

E-Okul VBS giriş için tıklayınız

Ders notlarını öğrenme, teog sınav sonuçları öğrenme sorgulama, eo kul giriş, e okul veli bilgilendirme sistemi, e okul öğrenci girişi işlemleri için yukarıdaki linke tıklayınız

TEOG Merkezi ortak sınav mazeret sınav tarihleri

28-29 kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan teog merkezi ortak sınavına mazeretli olarak katılamayan öğrenciler 14-15 aralık tarihinde mazeret sınavına katılabilirler.

Teog mazeret sınavına katılabilmeniz için okul müdürünün uygun görmesi gerekmektedir.

TEOG Merkezi Ortak Sınava geç kalanlar girebilir mi

Teog merkezi ortak sınava giren öğrenciler sınav başladığı andan itibaren 15. dakikaya kadar sınava girebilirler. Bu şart her oturum için geçerlidir.

9:00'da başlayan sınav için 9:15 e kadar sınavda olması gerekir.

10:10'da başlayan ikinci oturum için 10:25'e kadar sınavda olması gerekir.

11:20'de başlayan üçüncü oturum için 11:35'e kadar sınavda olması gerekir..

Sınav başladıktan 20 dakika içinde hiç bir öğrenci dışarıya çıkamaz. 20 dakika sonra sınavını bitiren öğrenciler dışarıya çıkabilir..

--
NOT: Sınav saatleri ve sınav ile alakalı giriş-çıkış detaylı bilgileri için sınav görevlilerine danışınız.

TEOG Merkezi Ortak Sınav sınıf ve sıra no öğrenme

Teog merkezi ortak sınava girecek öğrenciler sıra ve sınıf nolarını e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Sıra no ve sınıf öğremek için tıklayınız

TEOG Merkezi Ortak Sınav Giriş Belgesi Alma e-Okul

TEOG Sınav Giriş belgesi almak için tıklayınız

TEOG sınav giriş belgelerini e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Hangi sınıfta ve kaç nolu sırada sınava gireceğini e-okul sisteminden öğrenebilirsiniz.

Giriş belgesi ve sınav yeri öğrenme için yukarıdaki linke tıklayınız

TEOG Merkezi Ortak Sınav kaç dakika sürecek

TEOG merkezi ortak sınav kaç dakika sürecek? sınavda ne kadar kalınacak? sınav ne kadar.. sınav arasında ne kadar mola var? dışarı çıkabilecek miyiz? mola kaç dakika sürecek

Teog merkezi ortak sınav toplam 40 dakika sürecektir. Toplam 3 farklı oturum olacak.

Birinci Oturum > 9:00 - 9:40

Mola > 9:40 - 10:10

İkinci Oturum > 10:10 - 10:50

Mola > 10:50 - 11:20

Üçüncü Oturum > 11:20 - 12:00

--
NOT: Sınav saatleri ve sınav ile alakalı giriş-çıkış detaylı bilgileri için sınav görevlilerine danışınız.

TEOG Merkezi Ortak Sınav kaçta başlıyor

MEB tarafından gerçekleştirilen TEOG merkezi ortak sınav ne zaman başlıyor? Sınav saat kaçta başlayacak? sınav saati kaçta? Sınav kaçta bitecek?

TEOG sınavları sabah saat 9 da başlayacaktır. 3 oturum şeklinde olacaktır. Ve öğle saat 12 de sınav bitecektir.

TEOG Merkezi Ortak Sınav günü ders işlenecek mi?

Milli eğitim bakanlığının yapacağı merkezi sınavda günü herhangi bir ders işlenmeyecek. Okullarda sınav günü ders olmayacak. Sadece sınav yapılacak. Sınav 2 gün olacak ve 3 erli şekilde olacak.

Öğrenciler sınav günü üç farklı otorum şekilde derslerden ayrı ayrı sınava girecekler

Etiketler:

Son yorumlar