warning: Creating default object from empty value in /home/ebordro/domains/ebordro.net/public_html/sonuc/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Merkezi Ortak Sınav

8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Gözetmen Öğretmen Ücretleri

28-29 Kasım 2013 Tarihlerinde Yapılacak Olan 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavlarda Görev Yapan Öğretmenlere Ödenecek Olan Ek Ders Ücreti Açıklandı

Ortaöğretime geçiş ortak sınavlarına dair 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları e- Kılavuzunun ”Ortak Sınavların Uygulanması” kategorisinin 9. maddesinde; “a. Ortak sınavlar, yurt çapında olağanüstü haller haricinde öğrencilerin eğitim aldıkları okullarda ve yurt dışında KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların yer aldığı, sınav gerçekleştirmeye elverişli bulunan merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.30 ve 12.00′da gerçekleştirilecek ve tüm yurtta sınavlar aynı vakitte başlayacak. Sınavların gerçekleştirildiği günler sınav yapılan okullarda ders işlenmeyecektir.

b. Ortak sınavlar, ilk gün üç dersten birer oturum halinde, ikinci gün ise yine üç dersten birer oturum halinde 6 ders 6 oturum şeklinde yapılacaktır.” Bu madde sınavların nasıl uygulanacağına açıklık getirir.
merkezi ortak sınav

Son yorumlar

İçeriği paylaş